Jak włączyć funkcję rozpoznawania tekstu (OCR) w iOS – poradnik

iOS to system operacyjny stworzony przez firmę Apple, który działa na urządzeniach takich jak iPhone, iPad i iPod touch. Jedną z przydatnych funkcji, która może być użyteczna w wielu sytuacjach, jest rozpoznawanie tekstu (OCR). Dzięki tej funkcji użytkownicy mogą skanować tekst z różnych nośników, takich jak zdjęcia, dokumenty czy tablice i przekształcać go na tekst, który można edytować. W poniższym poradniku przedstawimy, jak włączyć funkcję OCR w iOS.

Skonfiguruj aparat na funkcję OCR

Aby włączyć funkcję rozpoznawania tekstu w iOS, należy najpierw skonfigurować aparat w celu uzyskania jak najlepszych wyników skanowania. W tym celu należy otworzyć aplikację Aparat, a następnie wybrać tryb zdjęcia dokumentów. Po wybraniu trybu, aparat automatycznie dostosuje ustawienia, takie jak ekspozycja i kontrast, aby zoptymalizować jakość skanowania tekstu.

Włącz funkcję przeznaczoną do OCR

Po skonfigurowaniu aparatu do skanowania tekstu, należy włączyć funkcję OCR. W tym celu otwórz aplikację Notatki lub plik PDF, który zawiera tekst do zeskanowania. Następnie wybierz opcję „Skanuj dokument” lub „Importuj zdjęcie”, a iOS automatycznie rozpozna tekst i przekształci go na edytowalny tekst.

Edytuj i korzystaj z rozpoznanego tekstu

Po zeskanowaniu dokumentu i przekształceniu go na tekst, można go edytować i wykorzystywać tak jak zwykły tekst. W aplikacji Notatki, tekst można edytować, formatować i udostępniać, a w plikach PDF można go wykorzystać do wyszukiwania treści, przesyłania wiadomości e-mail czy tworzenia notatek.

Podsumowanie

Funkcja OCR w iOS to przydatne narzędzie, które umożliwia szybkie i łatwe przekształcanie zdjęć i dokumentów na edytowalny tekst. Dzięki tej funkcji użytkownicy mogą łatwo korzystać z treści, które są dostępne tylko w formie obrazu, a także szybko tworzyć notatki i dokumenty na podstawie zeskanowanych treści. Dzięki poniższemu poradnikowi, z łatwością można włączyć funkcję OCR w iOS i korzystać z jej możliwości.

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis Jak pozbyć się zakwasów – praktyczne wskazówki
Ekskluzywna bielizna damska Następny wpis Ekskluzywna bielizna damska – sztuka łączenia komfortu z elegancją

Autor

Marlena Wasilewska – miłośniczka literatury, poszukująca magii w słowach. W wolnych chwilach zanurza się w świecie swojego bloga, dzieląc się inspirującymi opowieściami.